Personaleoversigt

Søg blandt skolens personale

Ana Maria Contreras Green

Ana Maria Contreras Green

Lærer
Spansk
Anders Nissen

Anders Nissen

Lærer
SamfundsfagPsykologi
Anders Stubkjaer

Anders Stubkjær

Lærer
EngelskSamfundsfag
Andreas Aalund Moeskjaer

Andreas Aalund Moeskjær

Lærer
IdrætEngelsk
Andreas Boesgaard Kragh

Andreas Boesgaard Kragh

Pædagogisk leder
IdrætSamfundsfagInnovation
Andreas Valentin Pedersen

Andreas Valentin Pedersen

Lærer
FysikMatematik
Anja Mohr Dietz

Anja Mohr Dietz

Lærer
TyskOldtidskundskabLatin
Anne Moestrup

Anne Moestrup

Lærer
DanskNaturgeografi
Bent Allan Holm Svensson

Bent Allan Holm Svensson

Lærer
BiologiKemi
Bettina Blaaberg Clausen

Bettina Blaaberg Clausen

Lærer
MatematikInformatik
Bianca Sauer

Bianca Sauer

Lærer
EngelskReligion

Birgit Nahrstedt

Lærer
MatematikErhvervsøkonomi
Birgitte Windeballe Rosgen

Birgitte Windeballe Rosgen

Lærer
BiologiSpansk
Charlotte Clausen

Charlotte Clausen

Lærer
MusikBilledkunstDansk
Charlotte Kruse Agerschou

Charlotte Kruse Agerschou

Administration/Økonomi
Charlotte Louise Alnor

Charlotte Louise Alnor

Lærer
DanskOldtidskundskab
Christoffer N. Gronwald-Storm

Christoffer N. Gronwald-Storm

Lærer
PsykologiHistorie
Claudia Renate Kleinert

Claudia Renate Kleinert

Lærer
SpanskTysk
Ellen Holt-Jensen

Ellen Holt-Jensen

Pædagogisk leder
TyskReligion
Ellen Nielsen

Ellen Nielsen

Lærer
EngelskSamfundsfag
Elsemarie Schultz

Elsemarie Schultz

Kantine
Espen Rudjord Nielsen

Espen Rudjord Nielsen

Lærer
FysikMatematik
Eva Danielsen

Eva Danielsen

Lærer
DanskFransk
Finn Poul Gohs

Finn Poul Gohs

Lærer
SamfundsfagNaturgeografi
Frank Kim Larsen

Frank Kim Larsen

Lærer
KemiMatematik
Haagen Mohr Dietz

Haagen Mohr Dietz

Lærer
IdrætTysk
Hanne Friis Johnsen

Hanne Friis Johnsen

Lærer
DanskReligion
Hanne Joergensen

Hanne Jørgensen

Økonomi
Helge Larsen

Helge Larsen

Lærer
IdrætHistorie
Iben Gammelgaard

Iben Gammelgård

Lærer
ErhvervsøkonomiSamfundsfag
Studievejleder
Ida Kristiansen Kaadt

Ida Kristiansen Kaadt

Lærer
DanskBilledkunst
Ina Endrup Joergensen

Ina Endrup Jørgensen

Lærer
DanskEngelskMediefag
Inge Ussing-Jepsen

Inge Ussing-Jepsen

Lærer
SpanskReligion
Ingo Struve

Ingo Struve

Lærer
FysikMatematik
Studievejleder
Jakob Nors-Ganer

Jakob Nors-Ganer

Lærer
Engelsk
Jan Bunkenborg

Jan Bunkenborg

Lærer
FysikKemiMatematik
Jan Moelholm

Jan Moelholm

Lærer
IdrætBiologi
Janik Bjergaard Petersen

Janik Bjergaard Petersen

Teknisk
Janne Ringgaard Maschoreck

Janne Ringgaard Maschoreck

Lærer
DanskReligion
Jens Krause

Jens Krause

Lærer
TyskEngelsk
Jens Kristian Petersen

Jens Kristian Petersen

Teknisk
Jesper Damm Andersen

Jesper Damm Andersen

Teknisk Administrativ Leder
Jesper Knudsen

Jesper Knudsen

Teknisk
Jesper Krogh Petersen

Jesper Krogh Petersen

Lærer
FysikFilosofi
John August Kristiansen

John August Kristiansen

Lærer
FysikMatematik
John Moelgaard Soerensen

John Mølgaard Soerensen

Lærer
DanskEngelsk
Karen Hvidt Brorholt

Karen Hvidt Brorholt

Lærer
DanskSpansk
Karen Ina Bruhn Joergensen

Karen Ina Bruhn Joergensen

Lærer
EngelskReligion
Karen Margrete Kissov

Karen Margrete Kissov

Lærer
MusikTysk
Kari Reinemer

Kari Reinemer

Elevadministration
Karim Azizi

Karim Azizi

Lærer
Naturgeografi
Karin Lentfer Kristiansen

Karin Lentfer Kristiansen

Pædagogisk leder
KemiMatematik
Katrine Christensen-Dalsgaard

Katrine Christensen-Dalsgaard

Lærer
DanskSamfundsfag
Kennet Larsen

Kennet Larsen

Lærer
HistorieOldtidskundskab
Studievejleder
Kent Mogensen

Kent Mogensen

Teknisk
Kirsa Soennichsen

Kirsa Sønnichsen

Lærer
EngelskBilledkunst
Kirsten Lise

Kirsten Lise

Løn og Ansættelse
Kristian oestergaard Rasmussen

Kristian Østergaard Rasmussen

Lærer
SamfundsfagHistorie
Lars Damkjaer

Lars Damkjaer

Lærer
MusikHistorie
Lea Maria Bencke

Lea Maria Bencke

Lærer
Biologi
Leila Petersen

Leila Petersen

Kantine
Lena von Hedrich Falk

Lena von Hedrich Falk

Lærer
NaturgeografiSamfundsfag
Lene Krogh Johannsen

Lene Krogh Johannsen

Lærer
EngelskSamfundsfag
Lene Veimer Jensen

Lene Veimer Jensen

Lærer
EngelskHistorie
Lise Bruun Rasmussen

Lise Bruun Rasmussen

Vicerektor
HistorieTysk
Malene Nees Mogensen

Malene Nees Mogensen

Lærer
BiologiIdræt
Malene Pohle Josefsen

Malene Pohle Josefsen

Lærer
DanskHistorie
Marianne Dalsgaard

Marianne Dalsgaard

Lærer
TyskIdræt
Læsevejleder
Marianne Juul

Marianne Juul

Lærer
EngelskTysk
Mette Bollerup Doyle

Mette Bollerup Doyle

Lærer
EngelskDansk
Mette Malmqvist

Mette Malmqvist

Lærer
IdrætKemi
Mia Egander Skov

Mia Egander Skov

Lærer
DanskMediefag
Michael T. Nielsen

Michael T. Nielsen

Lærer
DanskNaturgeografiPsykologi
Mikkel Strandbygaard Bencke

Mikkel Strandbygaard Bencke

Lærer
HistorieReligion
Morten Knudsen

Morten Knudsen

Lærer
HistorieIdræt
Nadja Nomi Golzar

Nadja Nomi Golzar

Lærer
MatematikTysk
Niels Benjamin Soerensen

Niels Benjamin Soerensen

Lærer
SamfundsfagHistorie
Nikolaj Drimer Berg

Nikolaj Drimer Berg

Lærer
BiologiBioteknologi
Ole Kamp Hansen

Ole Kamp Hansen

Rektor
Ole Staun

Ole Staun

Lærer
IdrætSamfundsfag
Per Hald Larsen

Per Hald Larsen

Lærer
SamfundsfagEngelsk
Per Holdam

Per Holdam

Lærer
FysikMatematik
Peter Olsen

Peter Olsen

Lærer
FysikMatematik
Poul Henrik Iversen

Poul Henrik Iversen

Lærer
DanskBilledkunst
Rachel Rebekka Nielsen

Rachel Rebekka Nielsen

Elevadministration
Rasmus Frost Lamberts

Rasmus Frost Lamberts

Lærer
BiologiBioteknologiKemi
Studievejleder
Rasmus Tangsig Christensen

Rasmus Tangsig Christensen

Lærer
DanskMediefag
Simon Nell

Simon Nell

Lærer
IdrætMatematik
Sine Drimer Berg

Sine Drimer Berg

Lærer
EngelskHistorie
Soeren Iversen

Soeren Iversen

Lærer
Samfundsfag
Steen Hauge Nielsen

Steen Hauge Nielsen

Lærer
BiologiBioteknologiKemi
Steen Peterhansel

Steen Peterhansel

Lærer
DanskFransk
Susanne Groene

Susanne Groene

Lærer
TyskNaturgeografi
Susanne Hansen

Susanne Hansen

Lærer
EngelskTysk
Susanne Ketelsen

Susanne Ketelsen

Kantine
Susanne Knop Parsons

Susanne Knop Parsons

Lærer
Engelsk
Studievejleder
Susanne Kongsted

Susanne Kongsted

Kantineleder
Tina Jensen

Tina Jensen

Lærer
EngelskHistorie
Læsevejleder
Tina Johanneson Smedegaard

Tina Johanneson Smedegaard

Lærer
MatematikTyskRussisk
Matematikvejleder
Tina Sahl Lydiksen

Tina Sahl Lydiksen

Lærer
HistorieBilledkunst
Studievejleder
Torsten Brorholt Hvidt

Torsten Brorholt Hvidt

Lærer
FysikKemiMatematik
Trine Secher Battefeld

Trine Secher Battefeld

Lærer
IdrætTysk
Yasser Mahmoud Mahmoud

Yasser Mahmoud Mahmoud

Kantine
Ole Kamp Hansen

Ole Kamp Hansen

Rektor
Lise Bruun Rasmussen

Lise Bruun Rasmussen

Vicerektor
HistorieTysk
Ellen Holt-Jensen

Ellen Holt-Jensen

Pædagogisk leder
TyskReligion
Andreas Boesgaard Kragh

Andreas Boesgaard Kragh

Pædagogisk leder
IdrætSamfundsfagInnovation
Karin Lentfer Kristiansen

Karin Lentfer Kristiansen

Pædagogisk leder
KemiMatematik

Iben Gammelgaard

Iben Gammelgård

Lærer
ErhvervsøkonomiSamfundsfag
Studievejleder
Ingo Struve

Ingo Struve

Lærer
FysikMatematik
Studievejleder
Kennet Larsen

Kennet Larsen

Lærer
HistorieOldtidskundskab
Studievejleder
Marianne Dalsgaard

Marianne Dalsgaard

Lærer
TyskIdræt
Læsevejleder
Rasmus Frost Lamberts

Rasmus Frost Lamberts

Lærer
BiologiBioteknologiKemi
Studievejleder
Susanne Knop Parsons

Susanne Knop Parsons

Lærer
Engelsk
Studievejleder
Tina Jensen

Tina Jensen

Lærer
EngelskHistorie
Læsevejleder
Tina Johanneson Smedegaard

Tina Johanneson Smedegaard

Lærer
MatematikTyskRussisk
Matematikvejleder
Tina Sahl Lydiksen

Tina Sahl Lydiksen

Lærer
HistorieBilledkunst
Studievejleder

Janik Bjergaard Petersen

Janik Bjergaard Petersen

Teknisk
Jens Kristian Petersen

Jens Kristian Petersen

Teknisk
Jesper Damm Andersen

Jesper Damm Andersen

Teknisk Administrativ Leder
Jesper Knudsen

Jesper Knudsen

Teknisk
Kent Mogensen

Kent Mogensen

Teknisk
Charlotte Kruse Agerschou

Charlotte Kruse Agerschou

Administration/Økonomi
Hanne Joergensen

Hanne Jørgensen

Økonomi
Kari Reinemer

Kari Reinemer

Elevadministration
Kirsten Lise

Kirsten Lise

Løn og Ansættelse
Rachel Rebekka Nielsen

Rachel Rebekka Nielsen

Elevadministration
Elsemarie Schultz

Elsemarie Schultz

Kantine
Leila Petersen

Leila Petersen

Kantine
Susanne Ketelsen

Susanne Ketelsen

Kantine
Susanne Kongsted

Susanne Kongsted

Kantineleder
Yasser Mahmoud Mahmoud

Yasser Mahmoud Mahmoud

Kantine
Tutorer

Se tutorerne her.

Domhusudvalg

Karoline Homann 2a, Søren Nygaard Als 2e, Luna Falkenberg Stenderup 2a, Mie Skov Jeppesen 2a.

Socialmedie udvalg

Josefine Wichmann Paaske grf.4, Emil Stenbæk 2e, Nicklas Gregers Knudsen 1q.

Aktivitetsudvalg

8 pladser: Liv Richelsen Juhl 2c, Mathilde Wraae Schmidt grf.7, Loote Argo 2u, Emilie Gunder Strøm Sørensen grf.8, Caroline Marie Saul grf.9, Lea Feldstedt Skriver grf. 10, Fiona Hayes Bauer grf.3, Mads Zameit 3y.

Manager udvalg
DGS
IT udvalg
Elevråd

Formand: Tara Bauer 3c. Næstformand: Søren Nygaard Als 2e.

E69 udvalg

Formænd: Rasmus Lützen 3c, Iben Willesen 3k. Medlemmer: Stine Harmsen 3.K, Valdemar førster-christensen 3.K, Jacob Holm 3.W, Helene Viggaard 3.D, Jason Lubargo 2.X, Carl-Emil Schumann 2.Y, Morten Hansen Carl 2.U, Emil Westermann 2.U, Maria Pallumblad 2.F, Christine Kock 2.B, Amalie Elze 2.U, Frederik Rohleder GF/7, Jens Kristian Podlech GF/6, Oscar Hækkerup GF/2, Joel Ejgil Herskind GRF/5, Freja Thomsen GF/4, Caroline Saul GF/9, Emilie Gunder Strøm GF/8, Katrine Solvang GF/9

Fredags/Musikcaféudvalg

12 pladser: Katrine Johnsen grf.1, Emil Stenbæk 2e, Karoline Homann 2a, Laura Gamdrup Jensen 3x, Karen Bonefeld 3u, Caroline Schow Christiansen 3u, Fiona Hayes Bauer grf.3, Lea Møller Pedersen grf.5, Søren Johanneson Smedegaard 2e, Sebastian Løngaa 2e, Emilie Gunder Strøm Sørensen grf.8, Caroline Marie Saul grf.9.

FItnessudvalg

Emil Stenbæk 2e, Martin Bysted 3c.

Galla-festen

Maria Lind Pallumblad 2f, Carl-Emil Schumann Dinesen 2y.

Hue-udvalg

Formand: Christine Johannsen 3.f

Lydmænd

Rasmus D. Rasmussen 2q, Valdemar Førster-Christensen 2k.

Operation dagsværk
Scroll to Top

Skal du noget udenfor i Sønderborg?

2 døgnsudsigt

3-9 døgnsudsigt